Wolontariat goszczący

Stowarzyszenie STRIM realizuje projekty goszczące Wolontariatu Europejskiego EVS (Program Młodzież w Działaniu, Erasmus+) od 2002 roku. Co roku, od października do czerwca, zapraszamy około dwudziestu młodych ludzi z UE i krajów partnerskich, którzy pracują na długoterminowych projektach w przedszkolach, klubach młodzieżowych i organizacjach pozarządowych w Krakowie.
Celem naszych projektów jest umożliwienie europejskim wolontariuszom rozwoju kompetencji i umiejętności, poprzez pracę w polskich instytucjach edukacyjnych, stworzenie atmosfery współpracy międzynarodowej w organizacjach goszczących wolontariuszy i tworzenie możliwości edukacji międzykulturowej dla dzieci i młodzieży będących uczestnikami zajęć w organizacjach goszczących. Wolontariusze pracujący w organizacjach goszczących mają dwa główne zadania: aktywny udział w codziennym życiu organizacji i promocję własnej kultury i kraju, poprzez realizację własnych małych projektów kulturalnych. Informacja dla wolontariuszy zagranicznych chcących wziąć udział w projektach w Krakowie znajduje się w zakładkach poświęconych wolontariatowi w innych wersjach językowych lub przez baner w dole strony.

Gościmy wolontariuszy

Stowarzyszenie STRIM jest łącznikiem dla wszystkich projektów EVS w organizacjach goszczących. Wolontariusz EVS, który pracuje bezpośrednio w Stowarzyszeniu Strim jest odpowiedzialny za integrację wolontariuszy w społeczności lokalnej, ich aktywizację kulturalną, a także komunikację i promocję rezultatów projektu. Wolontariusze w Krakowie mają także możliwość spędzenia wolnego czasu razem, omawiania swoich metod pracy, codziennego życia, różnic kulturowych, pomysłów i refleksji. Biorą oni czynny udział we wszystkich krajowych działaniach organizowanych przez Strim jak spotkania integracyjne, szkolenia, promocję wolontariatu europejskiego, Dzień Wolontariatu itp. 

Chcę być mentorem!

Każdy wolontariusz EVS jest pod opieką swojego mentora - polskiego wolontariusza, który integruje zagranicznego wolontariusza z lokalnym środowiskiem, zapraszając na spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół, motywuje do nauki języka polskiego, monitoruje proces uczenia się wolintariusza i wspiera go w sytuacjach kryzysowych. Jeśli chcesz zostać takim „przyjacielem wolontariusza” zgłoś się do koordynatora akcji goszczącej Urszuli Marcinkowskiej Trimboli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.