EVS we Francji! - wolontariat w instytucjach kultury

Mamy do zaproponowania 2 miejsca dla osób z Polski na zaakceptowane już projekty we Francji (Normandia). Urząd Miasta i Gminy Bayeux oraz Młodzieżowy dom Kultury we Flers czekają na wolontariuszy!

Termin zgłoszeń: 8 lipca 2018

Formularz aplikacyjny:  https://framaforms.org/evs-application-france-2018-2019-1528964509

Kontakt w organizacji wysyłającej: kpiatek@strim.org.pl

 

1) Urząd Miasta i Gminy Bayeux

Czas trwania projektu: 10 miesięcy (od września do czerwca 2019)  

Głównym zadaniem wolontariusza w tym projekcie będzie praca nad realizacją "Tygodnia Europejskiego", który odbędzie się w maju 2019 roku.

Praca ta będzie wymagała m.in.: kontaktu z różnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi w mieście, prowadzenia akcji informacyjnych w szkołach, uczestnictwa i wspierania akcji centrów społecznych, zaangażowania w kontakty z miastami partnerskimi.

Więcej informacji o projekcie: https://bit.ly/2txZlL2

 

2) Młodzieżowy Dom Kultury w normandzkim Flers

Czas trwania projektu: 11 miesięcy (01/09/2018 - 15/08/2019)

Maison des Jeunes et de la Culture to francuski odpowiednik polskiego Młodzieżowego Domu Kultury. MJC w normandzkim Flers natomiast, to stowarzyszenie ludzi zmotywowanych do wysłuchiwania i wspierania młodych ludzi w ich codziennym życiu, jak również w ich pasjach. Wzrost i rozwój umożliwiany jest w różnorodnych domenach – od sztuki, przez rozrywkę, aż po sport.

Wolontariusze wykorzystają swój czas we Francji do rozwijania projektów kulturalnych w MJC

oraz we współpracy z innymi strukturami Flers i jego otoczeniem: mediateka, centra artystyczne, ośrodki wypoczynkowe, szkoły podstawowe itp.

Wolontariusz będzie pracować z:

1) młodymi członkami MJC i ich rodzinami (zajęcia rekreacyjne w każdym sezonie,  wieczory międzykulturowe i kreatywne warsztaty dla dzieci)

2) lokalną młodzieżą (wolontariusze odwiedzają szkoły i ośrodki szkoleniowe dzieląc się wiedzą na temat programów mobilności, możliwości wolontariatu i Europy, uczestniczą w przygotowaniu wymian młodzieżowych)

3) innymi instytucjami w mieście Flers (pomoc w działaniach i wydarzeniach kulturalnych, a także w pracy nad projektami, w których MJC jest organizacją partnerską)

Więcej informacji o projekcie: https://bit.ly/2txZlL2